Novinky

Důležitá informace o belgickém mýtě

03.02.2016
 
Vážení zákazníci,  
 
dovolte nám, abychom vás jménem Shell Czech Republic a.s. informovali o změnách a novinkách ve vybraných mýtných systémech. Více informací naleznete níže.

Vzhledem k informacím publikovaných belgickými úřady, bude nový mýtný systém v Belgii spuštěný od 1. dubna. Od tohoto data budou muset být všechna vozidla, s hmotností vyšší než 3,5 tuny, vybavena palubní jednotkou (OBU). Mýto se bude vybírat na dálnicích, krajských a městských cestách. OBU jednotka musí být zapnutá vždy, když jezdíte po zpoplatněných úsecích. Výpočet sazeb bude na bázi vzdálenosti.

Společnost Viapass, zástupce 3 oblastí z Belgie, pověřila společnost Satellic provozováním mýta. Viapass otevřel belgický trh pro další dodavatele OBU, kteří mohou certifikovat svoje zařízení za předpokladu, že tato zařízení obsahují komponent GNSS / GPS.

SAZBY
Sazby závisí na celkové hmotnosti vozidla, emisní třídě Euro a typu cesty / oblasti, kde zákazník cestuje. Sazba se poté násobí s počtem najetých kilometrů, podle satelitních záznamů.

SHELL MŮŽE POSKYTNOUT 2 VARIANTY PRO NASTAVENÍ BELGICKÉHO MÝTA
Varianta 1
OBU jednotka ITR+ společnosti Axxes, kterou je možné používat i na úhradu mýta ve Francii, Španělsku, Portugalsku a tunelu Liefkenshoek.

Varianta 2
OBU jednotka od společnosti Satellic, která funguje jen v Belgii.

VÝŠE POPLATKŮ
Společnost Satellic bude účtovat zálohu ve výši 135€ za OBU. V případě, že zvolíte společnost Axxes, nebude účtována žádná záloha a bude účtován poplatek za pronájem v Belgii a servisní poplatek společnosti Axxes.

Pro bližší informace, prosíme, kontaktujte naše zákaznické oddělení anebo svého obchodního zástupce.

VÝHODNÉ PODMÍNKY
Rádi vám poskytneme bližší informace o výhodných podmínkách registrace, v případě, že se zaregistrujete do 29. 02. 2016 na dva roky. V takovém případě vám nebudou účtované žádné servisní poplatky Axxes, až do konce roku 2016, takže se společnosti Axxes se první rok platí pouze poplatek za pronájem!

Důležité! Zákazníci, kteří už mají ITR+ zařízení, budou mít jednodušší podmínky aktivace zařízení – OBU jednotka bude aktivovaná na dálku, v momentě kdy bude registrace dokončená a potvrzená kompetentními belgickými orgány.

CO OD VÁS POTŘEBUJEME?
• Vyberte si, kterou variantu chcete používat (Axxes nebo Satellic).
• Poslat dokumenty potřebné pro registraci: Kopii velkého TP, Emisní certifikát v případě, že není uvedený v TP a podepsané zplnomocnění.

S pozdravem, 
Tým euroShell Cards a AXIGON
 
 

 

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni