Novinky

Sledujeme trh za vás. Monitoring - březen 2015.

16.03.2015

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by někdo hlídat podmínky na trhu a vyjednávat s dodavateli běžných komodit za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v březnu 2015?

Pohonné hmoty

Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně poklesly v průměru o 3,84% (zdroj dat Český statistický úřad), ale v posledních týdnech cena pohonných hmot v ČR rapidně stoupá a v tomto trendu bude s největší pravděpodobností i nadále pokračovat, tento fakt potvrzuje zdražování ceny ropy na burze, která tvoří 30% ceny PHM. Nemenší vliv na cenu pohonných hmot má i nadále také rostoucí kurz české koruny vůči americkému dolaru. Vývoj zejména v této oblasti budeme nadále bedlivě sledovat. Pro zajímavost průměrná cena nafty v rámci celé ČR v současnosti činí 31,51 Kč/l. Dále, jak jsme již zmiňovali v minulém monitoringu, došlo k navýšení slevy ze stojanových cen u tankovacích karet Shell z 1 Kč/l na 1,20 Kč/l a tak i přes rostoucí ceny mohou naši klienti ušetřit více než doposud.
 
Pojištění motorových vozidel
 
Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) u našeho partnera (Generali Pojišťovna a.s.) v březnu 2015 mírně poklesla oproti zkoumanému vzorku konkurenčních pojišťoven na úroveň 17 %. Při zahrnutí zpětného bonusu pro klienty AXIGON ve výši 10 % pro všechny nové pojistné smlouvy, činí finální úspora oproti trhu 27 %.
 
Kancelářské potřeby a drogistické zboží
 
V oblasti kancelářských potřeb a drogistického zboží zůstává situace i v březnu 2015 stabilní a očekávané zdražení z důvodu oslabování české koruny vůči euru se neprojevilo. Naopak česká koruna od poloviny února 2015 razantně posílila vůči euru, viz. vývoj kurzu české koruny vůči euru. Klienti AXIGONU tak mohu i nadále díky našemu partnerovi, spol. ACTIVA, ušetřit průměrně 35 % nákladů. Vývoj v následujících měsících budeme monitorovat.
 
Přepravní služby
 
Na trhu přepravních služeb došlo v měsíci březnu 2015 k mírné změně, která byla způsobena růstem palivového příplatku, v případě našeho partnera společnosti Geis a společnosti PPL na úroveň 2 % a u DPD na úroveň 7 % z důvodu probíhajícího zdražování pohonných hmot (viz. komentář výše k pohonným hmotám). Růst palivového příplatku očekáváme i v dalších měsících. Avšak, podíl palivového příplatku není v ceně finální přepravy nijak zásadní a z tohoto důvodu současná průměrná úspora našich klientů u partnera, společnosti Geis Parcel CZ s.r.o., zůstala zachována a činí oproti konkurenci velmi zajímavých 49 % pro vnitrostátní zásilky a 38 % pro zásilky na Slovensko a 20% pro vnitrostátní paletovou přepravu.
 
Elektrická energie
 
Situace na trhu s elektřinou je i v měsíci březnu 2015 stabilní. Došlo pouze ke kosmetické změně průměrné úspory vlivem změny cen u konkurenčních dodavatelů. I nadále tedy mohou klienti AXIGONU ušetřit v průměru 11 % nákladů za dodávky elektřiny se smlouvou na dobu neurčitou a bez závazku k minimálním odběrům. Co se týče trendu vývoje, přetrvává setrvalý stav, viz. graf vývoje ceny elektřiny na burze.
 
Plyn
 
Situace na trhu s plynem zůstává stabilní a klienti AXIGONU se mohou i nadále těšit z průměrné 9% úspory a jako v případě elektřiny taktéž se smlouvou na dobu neurčitou a bez závazku k minimálním odběrům. Trend vývoje, viz. graf vývoje ceny plynu na burze potvrzuje předpovědi z předchozích měsíců.
 
Informační technologie
 
Situace na trhu s IT je i přes předpovídané zdražování vlivem slábnoucí koruny vůči americkému dolaru relativně stabilní a klienti v březnu 2015 dosahují u našeho partnera, Mironet.cz a.s. oproti největším konkurentům průměrné úspory a to konkrétně 3,2 % oproti obchodu ALZA.CZ a 1,1 % oproti CZC.CZ. Průměrná úspora pro klienty AXIGONU tedy činí cca 2 %, dále mají klienti AXIGONU možnost využít dalších výhod v oblasti IT. Cena referenčního nákupního koše se nijak podstatně nezměnila.
 
Mobilní volání a data
 
Klienti AXIGONU mohou stále využít bezkonkurenční nabídky neomezeného mobilní volání za velmi zajímavé ceny. Úspora oproti aktuálním tržním cenám činí až 45 % a pokud nejste ještě klientem Vodafone, může být úspora díky bonusům, které Vodafone pro klienty AXIGONU nabízí ještě větší
 
Ochranné pracovní pomůcky
 
Na trhu s ochrannými pracovními pomůckami došlo opět k drobnému zvýšení úspory klientů AXIGONU. Důvodem je zdražení některých konkurenčních dodavatelů. V březnu 2015 tedy klienti AXIGONU dosahují u našeho partnera CANIS SAFETY a.s., oproti konkurenci průměrné úspory 16,2 %. Výhledově i přes oslabování koruny zásadní růst cen v této oblasti neočekáváme.
 
Obalový materiál
 
Na trhu s obalovým materiálem  zůstává situace i v březnu 2015 stabilní, průměrná úspora klientů AXIGONU u referenčního nákupního koše zůstala na úrovni 24 % oproti srovnávaným konkurenčním dodavatelům.
 

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 
Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni