Novinky

Sledujeme trh za vás. Monitoring - červen 2014.

04.07.2014

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by podmínky na trhu někdo hlídat a s dodavateli vyjednávat za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v červnu 2014?

Elektrická energie
 
Situace na trhu s elektřinou zůstává i nadále stabilní a cena elektřiny na trhu si stále udržuje mírně sestupnou tendenci. Klienti AXIGONU odebírající energie od partnera EP ENERGY TRADING, a.s. se mohou stále těšit z průměrné 10% úspory, z čehož plyne, že oproti konkurenčním dodavatelům ušetříte s AXIGON cca 1 splátku zálohy na energii ročně.
 
Plyn
Situace na trhu s plynem zůstává i nadále stabilní, což dokazuje vývoj cen na burze s plynem. Klienti AXIGONU se tedy mohou na dodávkách plynu od našeho partnera EP ENERGY TRADING, a.s. i nadále těšit z průměrné 8 % úspory.
 
Kancelářské potřeby a drogistické zboží
I když došlo v měsíci červnu k růstu cen kancelářských potřeb a drogistického zboží z důvodu nepříznivých cen pro import, průměrná úspora našich klientů u společnosti ACTIVA zůstala i tak zachována na úrovni cca 35%. Zachování úspory bylo způsobeno faktem, že ke zdražení došlo skrze celé spektrum dodavatelů kancelářských potřeb a drogistického zboží.
 
Pohonné hmoty
Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně opět lehce stouply a to v průměru o 0,5% (zdroj dat Český statistický úřad). Tento růst, na který jsme již poukazovali v minulých měsících souvisí s probíhající letní motoristickou sezónou. Pro zajímavost, průměrná cena nafty v rámci celé ČR činila na přelomu měsíce května 36,61 Kč/l (včetně nejlevějších čerpacích stanic); garantovaná plošná cena nafty v celé síti Shell byla ve stejném období pro klienty AXIGONU 36,25 Kč/l.
 
Pojištění motorových vozidel
Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) oproti trhu mírně poklesla na úroveň 37,33%, ale i přes tento pokles se v případě sjednání pojištění u našeho partnera (Generali Pojišťovna a.s.) jedná o velmi zajímavou úsporu danou nejen cenou vyjednanou u pojišťovny, ale také tím, že má AXIGON vlastní registraci u ČNB a za sjednávání pojistek tak není třeba platit provize zprostředkovatelům.
 
Informační technologie
Situace na trhu s IT je stabilní a klienti AXIGONU během června dosáhli u našeho partnera, Mironet.cz a.s., průměrné úspory 1,67%.
 
Přepravní služby
Na trhu přepravních služeb nedošlo ani v červnu k žádným změnám cen. Současná průměrná úspora našich klientů u partnera, společnosti Geis Parcel CZ s.r.o., je oproti konkurenci pro vnitrostátní zásilky 47,5% a pro zásilky na Slovensko 36,5%.
 
Mobilní volání a data
Pro klienti AXIGONU stále nabízíme možnost ušetřit až 45% nákladů na mobilní volání a ve spojení s pokrytím a dostupností rychlého mobilního internetu Vodafone patří naše nabídka mezi nejlepší na trhu. Kromě uvedené úspory mají klienti AXIGONU nově možnost získat (na rozdíl od konkurenčních nabídek) ke každé SIM kartě 500 Kč na tankování nebo 25 % ceny paušálu zpět jako dodatečný bonus (více na http://www.axigon.cz/axioffice/mobilni-volani/).
 
Ochranné pracovní pomůcky

Na trhu s ochrannými pracovními pomůckami nedošlo k žádným výrazným změnám. V průběhu června dosáhli klienti AXIGONU u našeho partnera, CANIS SAFETY a.s., oproti konkurenci průměrné úspory 14,1%.

Obalový materiál

Na trhu s obalovým materiálem nedošlo v průběhu června k žádným zásadním změnám. V červnu činila průměrná úspora u referenčního nákupního koše dokonce 24,3 %, tedy výrazně více než dlouhodobě deklarovaných 15 %.

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni