Novinky

Sledujeme trh za vás. Monitoring - červenec 2014.

13.08.2014

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by podmínky na trhu někdo hlídat a s dodavateli vyjednávat za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v červenci 2014?

Elektrická energie
 
Situace na trhu s elektřinou zůstává i nadále stabilní i přes mírné zdražení ceny elektřiny na burze viz. vývoj cen na burze s elektřinou. I přes zmíněné zdražení se klienti AXIGONU odebírající energie od partnera EP ENERGY TRADING, a.s. mohou stále těšit ze stálých cen a průměrné 10% úspory. Krom toho ČEZ již avizoval prodej většiny elektřiny pro rok 2015 za nižší cenu než doposud, výhledově tedy můžeme očekávat další úspory. Vývoj za vás budeme stále sledovat.
 
Plyn
 
Situace na trhu s plynem zůstává i nadále stabilní a cena plynu má i přes Ukrajinskou krizi spíše mírně sestupnou tendenci, což dokazuje vývoj cen na burze s plynem. Klienti AXIGONU se tedy mohou na dodávkách plynu od našeho partnera EP ENERGY TRADING, a.s. i nadále spolehnout na průměrnou 8% úsporu.
 
Kancelářské potřeby a drogistické zboží
 
V oblasti kancelářských potřeb a drogistického zboží nedošlo i přes dozvuky zdražování k žádným výrazným výkyvům cen. V červenci klienti AXIGONU ušetřili díky našemu partnerovi ACTIVA průměrně 32,95 % nákladů. Nově je pro naše klienty dostupná i speciální akce, konkrétně se jedná o 15% slevu na školní potřeby pro vaše děti ve specializovaném e-shopu www.activacek.cz. Platnost této akce je omezena do 14.9.2014.
 
Pohonné hmoty
 
Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně stouply v průměru o 1,39% (zdroj dat Český statistický úřad). Pro zajímavost, průměrná cena nafty v rámci celé ČR činila na přelomu měsíce května 36,70 Kč/l; garantovaná plošná cena nafty v síti Shell byla ve stejném období pro klienty AXIGONU 35,52 Kč/l. Úspora téměř 1,20 Kč/l spolu s ostatními benefity pro klienty AXIGONU v oblasti tankovacích karet tvoří jednoznačně nejlepší nabídku na trhu pro menší a střední podniky.
 
Pojištění motorových vozidel
 
Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) u našeho partnera (Generali Pojišťovna a.s.) činila oproti zkoumanému vzorku konkurenčních pojišťoven 38%. Dále připomínáme, že do konce srpna 2014 je možno u našeho partnera sjednat pojištění s garancí nezvýšení ceny po dobu 3 let bez závazku na 3 roky.
 
Informační technologie
 
Situace na trhu s IT je stabilní a klienti AXIGONU během července dosáhli u našeho partnera, Mironet.cz a.s., průměrné úspory 1,5%. Nově je pro naše klienty dostupná u Mironetu akce na vybrané zboží s nadstandardními slevami až 700 Kč. Platnost této akce je omezena do 14.9.2014.
 
Přepravní služby
 
Na trhu přepravních služeb nedošlo ani v červenci k žádným změnám cen, tento setrvalý stav je dán tím, že ceny se řídí dle ceníků jednotlivých dopravců s dlouhodobým charakterem platnosti a ani pohyb cen PHM nebyl tak výrazný, aby ceny dopravy ovlivnil. Současná průměrná úspora našich klientů u partnera, společnosti Geis Parcel CZ s.r.o., je oproti konkurenci pro vnitrostátní zásilky 47,5%, pro zásilky na Slovensko 36,5% a pro vnitrostátní paletovou přepravu 20 %.
 
Mobilní volání a data
 
Pro klienty AXIGONU stále nabízíme možnost ušetřit až 45% nákladů a pokud nejste ještě klientem Vodafone, může být toto číslo ještě větší díky bonusům, které Vodafone pro klienty AXIGONU nabízí.
 
Ochranné pracovní pomůcky
 
Na trhu s ochrannými pracovními pomůckami nedošlo k žádným výrazným změnám. V průběhu července dosáhli klienti AXIGONU u našeho partnera, CANIS SAFETY a.s., oproti konkurenci průměrné úspory 14,2%.
 
Obalový materiál
 
Ani na trhu s obalovým materiálem nedošlo v průběhu července k žádným zásadním změnám. V červenci činila průměrná úspora u referenčního nákupního koše klientů AXIGONU 15,4 % oproti srovnávaným konkurenčním dodavatelům.
 

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni