Novinky

Sledujeme trh za vás. Monitoring - duben 2014.

14.05.2014

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by podmínky na trhu někdo hlídat a s dodavateli vyjednávat za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v dubnu 2014?

Elektrická energie

Situace na trhu s elektřinou zůstává i v měsíci dubnu stabilní a klienti AXIGONU odebírající energie od partnera EP ENERGY TRADING, a.s. se mohou těšit z průměrné 10% úspory. Co se týče trendu vývoje elektřiny, v poslední době je její cena na sestupu a v brzké době by nemělo dojít ke zdražení u koncových spotřebitelů. To dokládá i graf vývoje cen elektřiny na světových trzích.

Plyn

Situace na trhu s plynem zůstává i v měsíci dubnu stabilní a klienti AXIGONU odebírající energie od partnera EP ENERGY TRADING, a.s. se mohou těšit z průměrné 8% úspory. Co se týče trendu vývoje ceny plynu, dle vyjádření analytiků by cena plynu i přes velmi tuhou letošní zimu v USA a i přes konflikty na Ukrajině neměla růst a naopak by měla mít sestupnou tendenci. Graf vývoje ceny plynu je k nahlédnutí pod tímto odkazem.

Kancelářské potřeby a drogistické zboží

Ceny kancelářských potřeb a drogistického zboží se v průběhu dubna na trhu změnily jen minimálně. U našeho partnera, společnosti ACTIVA dosahovali naši klienti průměrné úspory na úrovni velmi solidních 34,00 %.

Pohonné hmoty

Ceny pohonných hmot na trhu zůstaly meziměsíčně zachovány (zdroj dat Český statistický úřad). Se začínající motoristickou sezónou se nicméně jako každý rok očekává růst cen, který ale může být ovlivněn i probíhající cenovou válkou prodejců pohonných hmot. Pro zajímavost, průměrná cena nafty v rámci celé ČR činila na konci měsíce dubna 36,27 Kč/l.

Pojištění motorových vozidel

Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) činila na konci dubna u našeho partnera (Generali Pojišťovna a.s.) oproti trhu 35,72%. Vzhledem k očekávání dalšího růstu cen zejména povinného ručení nabízíme nově i možnost garance ceny na 3 roky, ale zcela bez závazku!

Informační technologie

Situace na trhu IT se po výkyvech daných oslabením koruny ve spojení s doprodejem starých zásob stabilizovala. Celková cena vzorového nákupního koše vychází jako obvykle u všech sledovaných dodavatelů velmi podobně s tím, že u našeho partnera, společnosti Mironet.cz a.s., naši klienti dosáhli průměrné úspory 1,0 %.

Přepravní služby

Na trhu přepravních služeb nedošlo v dubnu k žádným změnám cen, na stejné výši zůstal díky téměř konstantním cenám PHM i palivový příplatek. Současná průměrná úspora našich klientů u partnera společnosti Geis Parcel CZ s.r.o., je oproti konkurenci pro vnitrostátní zásilky 47,5% a pro zásilky na Slovensko 36,5%.

Mobilní volání a data

Pro klienty AXIGONU jsme u našeho partnera Vodafone Czech Republic a.s. dojednali u nejprodávanějšího neomezeného tarifu Business RED dodatečnou 8% slevu z již vyjednaných cen. Nově tedy mají klienti AXIGONU možnost dosáhnout úspory až 45% oproti standardním tarifům bez smluvního závazku! K dispozici jsou nově i další benefity, např. 500 Kč na tankování.

Ochranné pracovní pomůcky

Nově jsme do našeho monitoringu zařadili i trh s ochrannými pracovními pomůckami kde Klienti AXIGONU mohou ušetřit při nákupu u našeho partnera CANIS SAFETY a.s. oproti konkurenčním dodavatelům cca 14% nákladů.

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni