Novinky

Sledujeme trh za vás. Monitoring - květen 2014.

12.06.2014

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by podmínky na trhu někdo hlídat a s dodavateli vyjednávat za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v květnu 2014?

Elektrická energie
Situace na trhu s elektřinou zůstává i nadále stabilní. Vývoj cen na burze s elektřinou potvrzuje naší předpověď publikovanou v dubnovém monitoringu, pozvolný pokles cen stále pokračuje. Našim klientům proto v tuto chvíli nedoporučujeme fixaci cen elektřiny, kterou dodavatelé sice masivně nabízí, ale díky které se může elektřina ve výsledku značně prodražit. Jedny z nejlepších podmínek pro odběr elektřiny bez závazků (se smlouvou na dobu neurčitou) demonstruje například náš ceník pro klienty AXIGONU.
 
Plyn
Situace na trhu s plynem zůstává taktéž stabilní a rovněž potvrzuje naší predikci z minulého měsíce. Dokonce ani případné přerušení dodávek plynu z Ruska by nemělo cenu plynu nijak dramaticky ovlivnit. Klienti AXIGONU tedy mohou na dodávkách plynu od našeho partnera EP ENERGY TRADING, a.s. i nadále oproti trhu realizovat průměrnou úsporu 8 %.
 
Kancelářské potřeby a drogistické zboží
Ceny kancelářských potřeb a drogistického zboží se i v průběhu května změnily jen minimálně a z tohoto důvodu zůstala průměrná úspora našich klientů u společnosti ACTIVA zachována na úrovni 34%. V následujících měsících očekáváme růst cen v řádu jednotek procent v důsledku přetrvávajícího pro import nepříznivého kurzu koruny. 
 
Pohonné hmoty
Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně lehce stouply a to v průměru o 1% (zdroj dat Český statistický úřad). Tento růst, na který jsme v minulém měsíci poukazovali, souvisí zejména se začínající letní motoristickou sezónou. Pro zajímavost, průměrná cena nafty v rámci celé ČR činila na přelomu měsíce května 36,35 Kč/l; garantovaná plošná cena v síti Shell byla ve stejném období pro klienty AXIGONU 35,16 Kč/l.
 
Pojištění motorových vozidel
Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) činila na konci května u našeho partnera (Generali Pojišťovna a.s.) oproti trhu úctyhodných 42,15%. V minulém monitoringu jsme zmiňovali možnost využití limitované nabídky Generali Pojišťovna a.s. garance ceny pojištění na 3 roky zcela bez závazku. Připomínáme, že možnost využít této nabídky je pouze do konce srpna 2014.
 
Informační technologie
Situace na trhu s IT je stabilní a klienti AXIGONU během května dosáhli u našeho partnera, Mironet.cz a.s., průměrné úspory 1,48%.
 
Přepravní služby
Na trhu přepravních služeb nedošlo ani v květnu k žádným změnám cen, na stejné výši zůstal i palivový příplatek. Současná průměrná úspora našich klientů u partnera, společnosti Geis Parcel CZ s.r.o., je oproti konkurenci pro vnitrostátní zásilky 47,5% a pro zásilky na Slovensko 36,5%.
 
Mobilní volání a data
Pro klienti AXIGONU stále nabízíme možnost ušetřit až 45% nákladů na mobilní volání. Konkurenční nabídka, která by klientům přinášela obdobné benefity jako AXIGON (např. 500 Kč na tankování nebo 25 % z ceny paušálu na další služby) nebyla nalezena.
 
Ochranné pracovní pomůcky
Na trhu s ochrannými pracovními pomůckami nedošlo k žádným výrazným změnám. V průběhu května dosáhli klienti AXIGONU u našeho partnera, CANIS SAFETY a.s., oproti konkurenci průměrné úspory 14,3 %.
 
Obalový materiál
Nově jsme do našeho monitoringu zařadili i trh s obalovým materiálem, kde klienti AXIGONU mohou u našeho partnera, OBALY.CZ, nakupovat obalový materiál za velkoobchodní ceny. Za květen činila průměrná úspora u referenčního nákupního koše 15,2 % oproti srovnávaným konkurenčním dodavatelům. Obalový materiál mohou klienti AXIGONU objednávat za zvýhodněných podmínek nezávisle na množství.
 

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni