Novinky

Sledujeme trh za vás. Monitoring - květen 2015.

17.06.2015

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by někdo hlídat podmínky na trhu a vyjednávat s dodavateli běžných komodit za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v květnu 2015?

Pohonné hmoty

Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně stouply v průměru o 2,26% (zdroj dat Český statistický úřad). Cena ropy, která má největší vliv na cenu pohonných hmot, se po náhlém nárůstu v prvním kvartálu roku 2015 delší dobu drží na stabilní úrovni a výhledově se neočekává další zdražování, viz. graf vývoje ceny ropy. Nemenší vliv na cenu pohonných hmot má i nadále také kurz české koruny vůči americkému dolaru, kde ale v posledních 6 měsících nedošlo k zásadním výkyvům. Vývoj zejména v této oblasti budeme nadále bedlivě sledovat. Pro zajímavost průměrná cena nafty v rámci celé ČR v současnosti činí 32,92 Kč/l. Klienti AXIGONU mají možnost tankovat u čerpacích stanic Shell v rámci celé republiky za 31,28 Kč/l, což činí nezanedbatelnou úsporu více než 1,60 Kč/l.
 
 
Kancelářské potřeby a drogistické zboží
 
V oblasti kancelářských potřeb a drogistického zboží došlo ke konci května 2015 k pozitivním změnám. Náš partner společnost ACTIVA spol. s r.o pro klienty AXIGON zlevnila sortiment nejvíce nakupovaných položek a rozšířila skladovou zásobu o dalších téměř 900 položek. Například cena nejčastěji nakupovaného xerografického papíru A4/80g činí 52 Kč / 500 listů, ale podobně výhodná je třeba i cena papíru toaletního (3,80 Kč / dvouvrstvá role). Klienti AXIGONU tak aktuálně šetří průměrně 34 % nákladů.
 
Přepravní služby
 
Na trhu přepravních služeb došlo v měsíci květnu 2015 k mírné změně, která byla způsobena růstem palivového příplatku, v případě našeho partnera společnosti Geis na 3 % a např. u DPD na 7 %. Důvodem byl předchozí růst cen pohonných hmot. Vzhledem k současnému ustálení cen paliv neočekáváme v dalších měsících ani změny palivového příplatku. Průměrná úspora klientů AXIGON využívajících služeb společnosti Geis Parcel CZ s.r.o., činí v současné chvíli oproti konkurenci velmi zajímavých 50 % pro vnitrostátní zásilky, 38 % pro zásilky na Slovensko a 20 % pro vnitrostátní paletovou přepravu.
 
Elektrická energie
 
Situace na trhu s elektřinou byla i v měsíci květnu 2015 stabilní. Na trhu s elektrickou energií nedošlo k žádným zásadním změnám. I nadále tedy mohou klienti AXIGONU ušetřit v průměru 10 % nákladů za dodávky elektřiny se smlouvou na dobu neurčitou a bez závazku k minimálním odběrům. Pro příklad, cena 1 MWh u jednotarifu pro naše klienty činí 1167 Kč, oproti tomu konkurenční dominantní dodavatelé nabízejí v průměru cenu 1470 Kč. Rozdíl v ceně je tedy poměrně značný. Pokud např. firma spotřebuje ročně 20 MWh, výsledná úspora činí cca 6000 Kč bez DPH. Co se týče trendu vývoje, přetrvává setrvalý stav, viz. graf vývoje ceny elektřiny na burze.
 
 
Informační technologie
 
Konkurenční situace na trhu s IT je i přes předpovídané zdražování vlivem slábnoucí koruny vůči americkému dolaru relativně stabilní a klienti v květnu 2015 dosahovali u našeho partnera, Mironet.cz a.s. oproti největším konkurentům průměrné úspory a to konkrétně 3,1 % oproti obchodu ALZA.CZ a 0,9 % oproti CZC.CZ. Průměrná úspora pro klienty AXIGONU tedy činí cca 2 %. Cena referenčního nákupního koše se nijak podstatně nezměnila.
 
 
Ochranné pracovní pomůcky
 
Na trhu s ochrannými pracovními pomůckami došlo k drobnému snížení úspory klientů AXIGONU z důvodů změny cen skrze celé spektrum dodavatelů ochranných pomůcek, ale i tak klienti AXOGONU dosahovali v květnu 2015 u našeho partnera CANIS SAFETY a.s., oproti konkurenci průměrné úspory 14,6 %. Výhledově žádné další zásadní změny cen v této oblasti neočekáváme.
 
 

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 
Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni