Novinky

Sledujeme trh za vás. Monitoring - leden 2015.

16.01.2015

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by někdo hlídat podmínky na trhu a vyjednávat s dodavateli běžných komodit za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v lednu 2015?

Elektrická energie

V lednu 2015 se potvrdil sestupný trend ceny elektřiny. Co se týče ceny silové elektřiny pro klienty AXIGON od našeho partnera EP ENERGY TRADING, a.s. oproti roku 2014 došlo ke zlevnění o cca 7 %. Klienti AXIGONU se tedy mohou v roce 2015 těšit z průměrné 11% úspory oproti trhu, oproti dominantním dodavatelům dosahuje úspora až 29 %. Stávajícím klientům AXIGONU byla již cena snížena automaticky, úsporu uvidí hned v příštím vyúčtování.
.
 
Plyn
 
U plynu pro klienty AXIGONU od našeho partnera EP ENERGY TRADING, a.s. došlo oproti roku 2014 ke zlevnění o cca 3 %, oproti tomu většina konkurenčních dodavatelů zachovala ceny na úrovni roku 2014. Klienti AXIGONU se tedy mohou v roce 2015 těšit z průměrné 9% úspory oproti konkurenci. Co se týče vývoje ceny plynu na trhu, tak v těchto dnech je plyn nejlevnější za poslední 2 roky, jak ukazuje vývoj ceny plynu.
 
Kancelářské potřeby a drogistické zboží
 
V oblasti kancelářských potřeb a drogistického zboží zůstává situace na začátku roku 2015 stabilní. Klienti AXIGONU díky našemu partnerovi, spol. ACTIVA, i nadále ušetří průměrně 34 % nákladů. Výhledově, ale lze očekávat zdražení z důvodu oslabování české koruny zejména vůči euru.
 
Pohonné hmoty
 
Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně poklesly v průměru o 4,38 % (zdroj dat Český statistický úřad), z důvodu klesající ceny ropy a nadále klesají i přes nepříznivý kurz české koruny vůči americkému dolaru. Pro zajímavost průměrná cena nafty v rámci celé ČR v současnosti činí 32,86 Kč/l; garantovaná plošná cena nafty u čerpacích stanic Shell pro klienty AXIGONU v rámci celé ČR činí: 28,50 Kč/l což prakticky představuje nezanedbatelnou úsporu přes 4 Kč/l. V porovnání s dražšími čerpacími stanicemi např. na dálnicích činí úspora aktuálně až 9 Kč/litr pohonných hmot.
 
Pojištění motorových vozidel
 
Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) u našeho partnera (Generali Pojišťovna a.s.) se oproti zkoumanému vzorku konkurenčních pojišťoven vrátila na úroveň 31,55 %.Tento nárůst průměrné úspory je důsledkem zdražení konkurenčních pojišťoven, oproti tomu náš partner pojišťovna Generali zdražila jen minimálně a to o pouhé 1%. Ve spojení s kvalitou pojistného produktu se nabídka AXIGON řadí mezi jedny z nejlepších na pojistném trhu.
 
Informační technologie
 
Situace na trhu s IT je prozatím stabilní a klienti v lednu 2015 dosahují u našeho partnera, Mironet.cz a.s. průměrné úspory cca 1,3 %. Výhledově je ale očekáván všeobecný růst cen elektroniky z důvodu rostoucí ceny amerického dolaru, jelikož elektronika je nakupována velkoobchody převážně z trhů, které jsou orientovány na dolar.
 
Přepravní služby
 
Na trhu přepravních služeb došlo od ledna 2015 k drobné změně cen u všech dominantních společností poskytující přepravní služby. Tato změna byla způsobena poklesem palivového příplatku v řádu 2 % v důsledku snížení cen motorové nafty (viz. komentář výše k pohonným hmotám). Oproti tomu došlo k drobnému zvýšení mýtného příplatku v řádu jednotek haléřů za 1 kg.

Současná průměrná úspora našich klientů u partnera, společnosti Geis Parcel CZ s.r.o., činí oproti konkurenci pro vnitrostátní zásilky 47,51%, pro zásilky na Slovensko 36,83% a pro vnitrostátní paletovou přepravu 20%. Dále jsme nově se společností Geis Parcel CZ s.r.o. vyjednali slevu 20 % na přepravu zásilek po Evropě.

 
Mobilní volání a data
 
Klienti AXIGONU mohou i v roce 2015 využít bezkonkurenční nabídky neomezeného mobilní volání za velmi zajímavé ceny. Úspora oproti aktuálním tržním cenám činí až 45% a pokud nejste ještě klientem Vodafone, může být vaše úspora díky bonusům, které Vodafone pro klienty AXIGONU nabízí ještě větší. Vodafone sice uvedl během podzimu 2014 nové tarify RED LTE, ale ve skutečnosti se nejedná o až tak nové tarify. Tarify RED LTE jsou velmi podobné původním tarifům RED Business, které AXIGON klientům nabízí. Rozdíl mezi RED LTE a RED Business spočívá v tom, že RED LTE mají navíc cloudové úložiště a sdílenou datovou SIM. Tyto doplňkové služby jsou ale vykoupeny vyšší cenou těchto tarifů.
 
Ochranné pracovní pomůcky
 
Na trhu s ochrannými pracovními pomůckami došlo k drobnému zvýšení úspory ve prospěch klientů AXIGONU z důvodu zdražení konkurenčních dodavatelů. V průběhu ledna 2015 tedy klienti AXIGONU dosahují u našeho partnera CANIS SAFETY a.s., oproti konkurenci průměrné úspory 14,8 %. Výhledově, ale lze jako v případě kancelářských potřeb očekávat zdražení i pro klienty AXIGONU z důvodu oslabování české koruny.
 
Obalový materiál
 
Na trhu s obalovým materiálem nedošlo na přelomu roku a v průběhu ledna 2015 k výrazným změnám, průměrná úspora klientů AXIGONU u referenčního nákupního koše zůstala na úrovni 24 % oproti srovnávaným konkurenčním dodavatelům. Další vývoj pro Vás budeme stále monitorovat.
 

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni