Novinky

Sledujeme trh za vás. Monitoring - listopad 2014.

04.12.2014

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by někdo hlídat podmínky na trhu a vyjednávat s dodavateli běžných komodit za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v listopadu 2014?

Elektrická energie

Situace na trhu s elektřinou se i v měsíci listopadu 2014 držela dlouhodobého trendu, viz. vývoj cen elektřiny. Tento mírně sestupný trend bude přetrvávat i v roce 2015. Tím se potvrzuje i naše dlouhodobá přepověď  o zlevnění elektřiny pro rok 2015 v řádu 1 - 3%. Na uvedený trend bude v nejbližších dnech reagovat i náš partner pro dodávky energií EP ENERGY TRADING, a.s.. Pro klienty AXIGONU bude tedy cenová výhoda zachována i do budoucna.
 
Plyn
 
Situace na trhu s plynem zůstává i nadále stabilní a cena plynu má spíše mírně sestupnou tendenci, což dokazuje vývoj cen na burze s plynem. Klienti AXIGONU se tedy mohou i nadále spolehnout na průměrnou 8% úsporu. Co se týče vývoje ceny plynu pro rok 2015, i nadále se očekává mírné zlevnění či zachování současných cen, situaci ovšem ještě může zkomplikovat dění na Ukrajině. Trh s plynem budeme nadále monitorovat, a jakmile se vyskytnou nové informace, budeme Vás informovat.
 
Kancelářské potřeby a drogistické zboží
 
V oblasti kancelářských potřeb a drogistického zboží zůstává situace také stabilní. Klienti AXIGONU ušetřili díky našemu partnerovi, spol. ACTIVA, v listopadu 2014 průměrně 34% nákladů.
 
Pohonné hmoty
 
Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně poklesly v průměru o 1,81% (zdroj dat Český statistický úřad). Potvrdil se předpovídaný pokles ceny pohonných hmot způsobený klesající cenou ropy na světových trzích viz. vývoj cen ropy. Tento trend bude s největší pravděpodobností pokračovat, viz. tisková zpráva. Pro zajímavost průměrná cena nafty v rámci celé ČR v současnosti činí: 35,79 Kč/l; garantovaná plošná cena nafty u čerpacích stanic Shell pro klienty AXIGONU v rámci celé ČR činí: 32,43 Kč/l což prakticky představuje nezanedbatelnou úsporu 3 Kč/l a v porovnání s dražšími čerpacími stanicemi např. na dálnicích činí úspora aktuálně až 5 Kč/litr pohonných hmot.
 
Pojištění motorových vozidel
 
Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) u našeho partnera (Generali Pojišťovna a.s.) oproti zkoumanému vzorku konkurenčních pojišťoven meziměsíčně mírně poklesla na 22%. Připomínáme, že tento drobný výkyv byl způsoben agresivní cenovou politikou jednoho z konkurentů, kdy ovšem nízká cena pojištění odpovídala i jeho „kvalitě“ oproti pojistným produktům pojišťovny Generali, které jsou rozsahem pojistného krytí a služeb jedny z nejlepších na trhu.
 
Informační technologie
 
Situace na trhu s IT je stabilní a klienti AXIGONU během listopadu dosáhli u našeho partnera, Mironet.cz a.s., průměrné úspory 1,2%. Medializovaný všeobecný trend zdražování elektroniky z dovozu z důvodu stoupající ceny amerického dolaru se prozatím nepotvrdil, ba právě naopak, průměrná cena vzorového „nákupního koše“ poklesla o 1,56% (tím není dotčena uvedená úspora).
 
Přepravní služby
 
Na trhu přepravních služeb došlo v měsíci listopadu 2014 k drobné změně, která byla způsobena poklesem palivového příplatku  v důsledku snížení cen motorové nafty(viz. komentář výše k pohonným hmotám). Současná průměrná úspora našich klientů u partnera, společnosti Geis Parcel CZ s.r.o., zůstává oproti konkurenci pro vnitrostátní zásilky 47,7%, pro zásilky na Slovensko 36,5% a pro vnitrostátní paletovou přepravu 20%.
 
Mobilní volání a data
 
Klienti AXIGONU mohou stále využít bezkonkurenční nabídky neomezeného mobilní volání za velmi zajímavé ceny. Úspora oproti aktuálním tržním cenám činí až 45% a pokud nejste ještě klientem Vodafone, může být vaše úspora díky bonusům, které Vodafone pro klienty AXIGONU nabízí ještě větší.
 
Ochranné pracovní pomůcky
 
Na trhu s ochrannými pracovními pomůckami nedošlo k žádným výrazným změnám. V průběhu září dosáhli klienti AXIGONU u našeho partnera, CANIS SAFETY a.s., oproti konkurenci průměrné úspory 13,8%.
 
Obalový materiál
 
Na trhu s obalovým materiálem došlo v průběhu listopadu 2014 k výrazným změnám, průměrná úspora klientů AXIGONU u referenčního nákupního koše stoupla na téměř 24% oproti srovnávaným konkurenčním dodavatelům.
 

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni