Novinky

Sledujeme trh za vás. Monitoring - říjen 2015.

04.11.2015

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by podmínky na trhu někdo hlídat a s dodavateli vyjednávat za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v říjnu 2015?

Pohonné hmoty

Ceny pohonných hmot na trhu kvartálně klesly v průměru o 2,03 % (zdroj dat Český statistický úřad). U ceny ropy na burze, která má největší vliv na pohyb ceny pohonných hmot, sice došlo během letních měsíců k výraznému zlevnění, v současné době se ale drží na relativně stabilní úrovni a dramatické výkyvy cen neočekáváme ani v tomto čtvrtletí. Stabilita je dána i kurzem české koruny vůči americkému dolaru, který je díky intervencím ČNB rovněž stabilní.

I když se průměrná cena nafty v rámci celé ČR již dostala pod úroveň 30 Kč/l, klienti AXIGONU díky plošným (vyhlašovaným) cenám tankují v sítích Shell a EuroOil v rámci celé republiky s nezanedbatelnou průměrnou úsporou 2,55 Kč/l.

Novinkou, kterou jsme pro klienty AXIGON připravili v oblasti tankování je možnost využívat tankovací karty v rámci celé ČR i pro tankování zemního plynu (CNG) a navíc u čerpacích stanic RWE s garantovanou slevou ze stojanové ceny 1 Kč/kg.

 

Elektrická energie a Plyn

 

Ceny elektrické energie i plynu měly ve 3. kvartálu 2015 mírně sestupnou tendenci. Cena elektrické energie na burze se v současné chvíli pohybuje na 12ti letých minimech a v příštím roce se neočekává zdražování, cena by mohla spíše klesnou, expertní odhady uvádějí pokles ceny pro rok 2016 o další cca 3 %. Z tohoto důvodu se v současné chvíli doporučujeme vyhnout uzavírání smluv na dodávky elektřiny nebo plynu s fixní cenou a se závazkem na dobu určitou. Zmíněné zlevnění se projeví u většiny dodavatelů většinou až na přelomu roku s uvedením nových ceníků energií pro rok 2016.

Klienti AXIGONU ve třetím kvartálu 2015 průměrně ušetřili 9,8 % nákladů za dodávky elektřiny, u plynu byla úspora 9,1 %. Všechny smlouvy jsou stále uzavírány bez závazku k minimálním odběrům a na dobu neurčitou. Při předpokládaném poklesu tržních cen tak počítáme, stejně jako v loňském roce, s automatickým snížením cen i pro naše klienty, pochopitelně bez nutnosti jednat jednotlivě s dodavatelem.

 

Pojištění motorových vozidel

 

Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) u našeho partnera (Generali Pojišťovna a.s.) v 3. kvartále roku 2015 mírně narostla oproti zkoumanému vzorku konkurenčních pojišťoven na úroveň 21 %. Při zahrnutí zpětného bonusu pro klienty AXIGON ve výši 10 % pro všechny nové pojistné smlouvy, činí finální úspora oproti trhu 31 %. Dle dostupných informací od našeho partnera se ani v posledním kvartále roku 2015 zdražování pojistek nechystá, ke změně by ale mohlo dojít už po novém roce. Pojištění lze uzavřít i s předstihem několika měsíců. Doporučujeme proto, pokud je to možné, neodkládat pojištění motorových vozidel až na příští rok.

 

Kancelářské potřeby a drogistické zboží

 

V oblasti kancelářských potřeb a drogistického zboží zůstala situace i ve 3. kvartálu 2015 stabilní. Ceny kancelářských potřeba a drogistického zboží se po celé období drželi na stabilní úrovni. Ke změnám nejen cen v této oblasti standardně dohází většinou v polovině roku, ani v následujících měsících by se tak k žádným výkyvům docházet.  Průměrná úspora klientů AXIGONU zůstává na stabilní průměrné úrovni 34 % oproti běžným tržním cenám. Pro příklad detail nejsledovanější komodity – kancelářského papíru – stabilní cena 55 Kč / 500 listů, odběr libovolného množství, doprava zdarma, platba fakturou, průměrná úspora proti trhu 24 %.

 

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 
Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni