Novinky

Víte, že...
  • ...AXIGON sdružuje 10 000 malých a středních firem do Nákupní aliance?
  • ...roční obrat naší Nákupní aliance je 500 mil Kč?
  • ...díky tomu se naši jednotliví členové nemusí zavazovat k nějakým minimálním odběrům ani na dobu určitou?
  • ...výhody Nákupní aliance jsou dostupné okamžitě a dlouhodobě

Sledujeme trh za vás. Monitoring - srpen 2014.

10.09.2014

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by podmínky na trhu někdo hlídat a s dodavateli vyjednávat za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v srpnu 2014?

Elektrická energie
 
Situace na trhu s elektřinou zůstává i přes mírné výkyvy u některých konkurenčních dodavatelů nadále stabilní. Klienti AXIGONU odebírající energie od partnera EP ENERGY TRADING, a.s. se mohou stále těšit ze stálých cen a průměrné 10% úspory. Krom toho jak již bylo zmíněno v minulém monitoringu, ČEZ již avizoval prodej většiny elektřiny pro rok 2015 za nižší cenu než doposud a mluví o dalším zlevňování, tento fakt potvrzují i zveřejněné ceníky ČEZ FIX 2015, z kterých vyplývá, že by mohla cena elektřiny v příštím roce opravdu zlevnit o cca dalších 5%. Situaci budeme i nadále sledovat a pro naše klienty zajišťovat výhodné podmínky odběru.
 
Plyn
 
Situace na trhu s plynem zůstává i nadále stabilní a cena plynu má spíše mírně sestupnou tendenci, což dokazuje vývoj cen na burze s plynem. Klienti AXIGONU se tedy mohou na dodávkách plynu od našeho partnera EP ENERGY TRADING, a.s. i nadále spolehnout na průměrnou 8% úsporu. Co se týče současné krize na Ukrajině, nemusí se odběratelé plynu na území ČR obávat přerušení dodávek. Podle současné legislativy musí mít každý obchodník mj. zajištěn pro svoje zákazníky tzv. bezpečností standard dodávky, který by zabezpečil plynulou dodávku i v případě krizových situací. Celkově má Česká republika k dnešnímu dni již téměř naplněny všechny podzemní zásobníky plynu, jejichž kapacita představuje cca 1/3 celkové roční spotřeby všech zákazníků.
 
Kancelářské potřeby a drogistické zboží
 
V oblasti kancelářských potřeb a drogistického zboží nedošlo v měsíci srpnu k žádným výrazným výkyvům cen. Klienti AXIGONU ušetřili díky našemu partnerovi ACTIVA v srpnu průměrně 35% nákladů. Dále se nám podařilo pro klienty AXIGONU vyjednat zachování velmi zajímavých cenových podmínek u nejprodávanějšího levného kancelářského papíru A4 (500 listů) a to cenu 56,90 Kč bez DPH. Dalším velkým benefitem pro klienty AXIGONU zůstává doprava zdarma do druhého pracovního dne a platba fakturou nezávisle na velikosti objednávky.
 
Pohonné hmoty
 
Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně stouply v průměru o 1,4% (zdroj dat Český statistický úřad). Pro zajímavost, průměrná cena nafty v rámci celé ČR činila na přelomu měsíce srpna a září 36,70 Kč/l; garantovaná plošná cena nafty v síti Shell byla ve stejném období pro klienty AXIGONU 35,52 Kč/l. Dále jsme nově pro klienty AXIGONU domluvili také spolupráci se společností ČEPRO na další typ tankovacích karet za exklusivních podmínek. S těmito kartami můžete ušetřit 0,60 Kč/l při tankování v síti 191 čerpacích stanic EuroOil v celé ČR, pro vyšší pokrytí jsou ale karty akceptovány i na dalších 900 čerpacích stanicích v ČR.
 
Pojištění motorových vozidel
 
Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) u našeho partnera (Generali Pojišťovna a.s.) činila v měsíci srpnu oproti zkoumanému vzorku konkurenčních pojišťoven téměř 35%. Do konce srpna bylo též možné využít možnost sjednání pojištění s garancí nezvýšení ceny po dobu 3 let bez závazku na 3 roky. Klienti AXIGONU, kteří využili zmíněné akce budou svým rozhodnutím zajisté potěšeni, vzhledem k předpovědím o dalším růstu cen povinného ručení, viz. tisková zpráva na novinky.cz.
 
Informační technologie
 
Situace na trhu s IT je stabilní a klienti AXIGONU během srpna dosáhli u našeho partnera, Mironet.cz a.s., průměrné úspory 1,7%. 
 
Přepravní služby
 
Na trhu přepravních služeb nedošlo ani v srpnu k žádným změnám cen. Současná průměrná úspora našich klientů u partnera, společnosti Geis Parcel CZ s.r.o., je oproti konkurenci pro vnitrostátní zásilky 47,5%, pro zásilky na Slovensko 36,5% a pro vnitrostátní paletovou přepravu 20%.
 
Mobilní volání a data
 
Náš průzkum se soustředí především na dnes nejběžnější neomezené tarify: O2 FREE CZ – 749 Kč; T-Mobile S námi síť nesíť 749 Kč; Vodafone RED Business – 699 Kč. Pro klienty AXIGONU navíc nabízíme možnost ušetřit dalších 45 % a pokud nejste ještě klientem Vodafone, může být toto číslo ještě větší díky bonusům, které Vodafone pro klienty AXIGONU nabízí. Závěrem jedna zajímavost, rychlost poslední dobou velmi skloňovaného mobilního internetu meziročně vzrostla o úctyhodných 156%, viz. tisková zpráva na ihned.cz.
 
Ochranné pracovní pomůcky
 
Na trhu s ochrannými pracovními pomůckami nedošlo k žádným výrazným změnám. V průběhu srpna dosáhli klienti AXIGONU u našeho partnera, CANIS SAFETY a.s., oproti konkurenci průměrné úspory 14,1%. 
 
Obalový materiál
 
Ani na trhu s obalovým materiálem nedošlo v průběhu července k žádným zásadním změnám. V srpnu činila průměrná úspora u referenčního nákupního koše klientů AXIGONU 15,4% oproti srovnávaným konkurenčním dodavatelům. Další výhodou pro klienty AXIGONU je platba na fakturu a dopravné pouze 69 Kč vč. DPH bez ohledu na množství objednaných obalových materiálů.
 

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 
Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni