Novinky

Sledujeme trh za vás. Monitoring - září 2014.

20.10.2014

Jednáte s dodavateli? Stojí vás to čas a úsilí? Musíte s dodavateli jednat opakovaně?

Mohl by někdo hlídat podmínky na trhu a vyjednávat s dodavateli běžných komodit za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON. Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům výhody.

A jaká byla situace v září 2014?

Elektrická energie
 
Situace na trhu s elektřinou se během září 2014 nijak dramaticky nezměnila. Cena elektřiny na burze má i nadále sestupnou tendenci, viz. vývoj cen elektřiny. Tento trend bude i nadále pokračovat což potvrzuje i tisková zpráva společnosti ČEZ. S naším partnerem, EP ENERGY TRADING, již také jednáme o snížení cen pro rok 2015. Pro všechny klienty AXIGONU tedy zůstane zachována cenová výhoda i do budoucna.
 
Plyn
 
Situace na trhu s plynem zůstává stabilní a cena plynu má stále mírně sestupnou tendenci, což dokazuje vývoj cen na burze s plynem. Klienti AXIGONU se tedy mohou i nadále spolehnout na průměrnou 8% úsporu. Co se týče vývoje ceny plynu pro rok 2015, očekává se zatím mírné zlevnění, situaci ovšem ještě může zkomplikovat dění na Ukrajině Trh s plynem budeme nadále monitorovat, a jakmile se vyskytnou nové informace, budeme Vás informovat.
 
Kancelářské potřeby a drogistické zboží
 
V oblasti kancelářských potřeb a drogistického zboží nedošlo v měsíci září k žádným výrazným výkyvům cen. Klienti AXIGONU ušetřili díky našemu partnerovi, spol. ACTIVA, v září průměrně 34 % nákladů. Nákup klientů AXIGON u našeho partnera ACTIVA se těší velké oblibě, což potvrzuje i fakt, že měsíční obrat klientů AXIGONU při nákupech kancelářských potřeb již přesáhl v tržních cenách ¾ milionu Kč.
 
Pohonné hmoty
 
Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně stouply v průměru o 0,1% (zdroj dat Český statistický úřad). Pro motoristy, ale máme zajímavou zprávu a to, že v těchto dnech dochází k poklesu ceny pohonných hmot a tento trend bude s velkou pravděpodobností pokračovat. Tento pokles je způsoben klesající cenou ropy na světových trzích viz. vývoj cen ropy a končící motoristickou sezónou. Zmíněnému zlevnění se věnuje i tisková zpráva na novinky.cz. Pro zajímavost průměrná cena nafty v rámci celé ČR v současnosti činí: 36,68 Kč/l; garantovaná plošná cena nafty pro klienty AXIGONU v rámci celé ČR činí: 34,43Kč/l což prakticky představuje nezanedbatelnou úsporu 2,25 Kč/l.
 
Pojištění motorových vozidel
 
Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) u našeho partnera (Generali Pojišťovna a.s.) oproti zkoumanému vzorku konkurenčních pojišťoven meziměsíčně mírně poklesla na 28 %.Tento drobný výkyv byl způsoben agresivní cenovou politikou jednoho z konkurentů, kdy ovšem nízká cena pojištění odpovídala i jeho „kvalitě“.
 
Informační technologie
 
Situace na trhu s IT je stabilní a klienti AXIGONU během září dosáhli u našeho partnera, Mironet.cz a.s., průměrné úspory 1,5%.
 
Přepravní služby
 
Na trhu přepravních služeb nedošlo v září k žádným změnám cen. Současná průměrná úspora našich klientů u partnera, společnosti Geis Parcel CZ s.r.o., zůstává oproti konkurenci pro vnitrostátní zásilky 47,5%, pro zásilky na Slovensko 36,5% a pro vnitrostátní paletovou přepravu 20%.
 
Mobilní volání a data
 
Klienti AXIGONU mohou stále využít nabídky neomezeného mobilní volání za velmi zajímavé ceny oproti konkurenci. Úspora oproti aktuálním tržním cenám činí až 45 % a pokud nejste ještě klientem Vodafone, může být vaše úspora díky bonusům, které Vodafone pro klienty AXIGONU nabízí ještě větší.
 
Ochranné pracovní pomůcky
 
Na trhu s ochrannými pracovními pomůckami nedošlo k žádným výrazným změnám. V průběhu září dosáhli klienti AXIGONU u našeho partnera, CANIS SAFETY a.s., oproti konkurenci průměrné úspory 13,9 %.
 
Obalový materiál
 
Ani na trhu s obalovým materiálem nedošlo v průběhu září k žádným zásadním změnám. V září činila průměrná úspora klientů AXIGONU u referenčního nákupního koše 15,1 % oproti srovnávaným konkurenčním dodavatelům.
 

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 

 

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni