Novinky

Sledujeme trh za vás. Průzkum – březen 2013.

08.04.2014

 

Je třeba investovat do jednání s dodavateli tolik času a úsilí? Jsou podmínky, které jste samostatně vyjednali, stále výhodné a budou výhodné i za pár měsíců? Mohl by podmínky na trhu někdo hlídat a s dodavateli vyjednávat za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON.

Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům AXIGONU výhody. A jaká tedy byla situace na konci března 2014?

Elektrická energie

Situace na trhu s elektřinou zůstává i v měsíci březnu stabilní a AXIGON ve spojení s EP ENERGY TRADING, a.s. patří s průměrnou úsporou na úrovni 10% oproti konkurenci stále mezi dodavatele s nejlepšími cenami a podmínkami na trhu.

Plyn

Situace na trhu s plynem zůstává stabilizovaná, došlo pouze k malé korekci (poklesu) cen plynu pro domácnosti ve prospěch klientů AXIGONU. Průměrná úspora klientů AXIGONU dosahuje výše 8%. Před nedávnem se v reklamních kampaních objevil nový dodavatel Moravské naftové doly, a.s. I tohoto dodavatele jsme zařadili do našeho monitoringu a dospěli k závěru, že nabídka AXIGON je oproti MND stále výhodnější.

Kancelářské potřeby a drogistické zboží

Průměrná úspora podnikatelů na vzorovém nákupním koši v měsíci březnu vzrostla oproti konkurenci z 31,1% na vynikajících 35,1%. Ve spojení s dopravou zdarma a platbou na fakturu tak klienti AXIGONU u našeho partnera, spol. ACTIVA, získávají zajímavé výhody.

Pohonné hmoty

Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně opět mírně poklesly, v průměru o 0,7% (zdroj dat Český statistický úřad). Další pozitivní novinkou pro klienty AXIGONU je rozšíření akceptačních míst pro tankovací karty značky Shell a to o čerpací stanice EuroOil a Benzina. Celkový počet akceptačních míst v České republice se nyní téměř zdvojnásobil na rovných 900.

Pojištění motorových vozidel

Průměrná úspora nákladů spojených s pojištěním (povinné ručení a havarijní pojištění) činila na konci března u našeho partnera (pojišťovna Generali) oproti trhu 41,6%.

Informační technologie

Na trhu IT trvá velmi dynamický stav s velkým rozptylem cen u jednotlivých výrobků, s největší pravděpodobností se jedná o dozvuky následků intervence ČNB z listopadu 2013. Z tohoto důvodu se průměrná úspora u klientů AXIGONU u vzorového nákupního koše snížila pod 1,0 %. Situaci ve spolupráci s naším partnerem, spol. Mironet, a.s., nadále monitorujeme.

Přepravní služby

Na trhu přepravních služeb nedošlo v březnu k žádným podstatným změnám, ceny se nezměnily (na stejné výši zůstal díky téměř konstantním cenám PHM i palivový příplatek). Současná průměrná úspora našich klientů u partnera, spol. Geis, je oproti konkurenci pro vnitrostátní zásilky 47,5% a pro zásilky na Slovensko 36,5%.

Mobilní volání a data

Ceny mobilního volání se meziměsíčně nezměnily. Konkurenční boj mobilních operátorů se v posledních měsících přesouvá spíše do oblasti dat. I tuto oblast stále bedlivě sledujeme.

Bankovní služby

Zaměřili jsme se na výši poplatků, skrze celé spektrum bank a to od nejlevnějších až po nejdražší banky. Z prvotních výsledků vyplývá, že úspora při využití Podnikatelského eKonta KOMPLET od Raiffeisen Bank pro klienty AXIGONU (běžný účet, průměrný počet transakcí) necelých 500 Kč/měsíčně. Nad to ovšem získávají klienti od Raiffeisen bank zdarma pojištění a právní asistenci.

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni