Novinky

Sledujeme trh za vás. Průzkum – červenec 2013.

30.07.2013

Opravdu jsou podmínky, které jste vyjednali s dodavateli, pro vás výhodné? Stálo za to investovat do jednání s dodavateli tolik vašeho úsilí a času?  Budou vyjednané podmínky výhodné i po měsíci nebo po roce? Co takhle, kdyby mohl podmínky na trhu hlídat a s dodavateli vyjednávat někdo za vás? To není podnikatelská pohádka, to je realita pro klienty AXIGONU.

Pruzkum_cervenec_2013

Průběžně monitorujeme konkurenceschopnost nabídek ve všech oblastech provozních nákladů, ve kterých přinášíme VIP výhody našim klientům. A jaká je situace v červenci 2013?

Elektrická energie
Stejně jako minulý měsíc jsme srovnali podmínky dodávek všech relevantních dodavatelů od ČEZ a RWE až po malé firmy. Produkt AXIGON-KLASIK  partnera EP Energy Trading  je u běžného dvoutarifu (denní a noční proud) jednoznačně nejvýhodnější, oproti dominantním dodavatelům přinášíme cenu až o 20 % nižší, průměrně proti trhu klienti AXIGONU ušetří více než 10 %. Navíc zcela bez závazku k minimálním odběrům nebo na dobu určitou.

Plyn
Na trhu došlo k výrazné změně v účtování odběrů nad 63 MWh/rok, kdy „kapacitní složku dodávky“ nahrazuje „platba za odběrní místo“. V důsledku toho dochází u některých dodavatelů ke snížení cen v tomto pásmu a ceny snižuje i náš partner, spol. EP Energy Trading. Například v distribuční oblasti RWE nabízíme momentálně vůbec nejnižší cenu v uvedeném pásmu. I v jiných tarifních pásmech má naprostá většina dodavatelů ceny stále vyšší než AXIGON. Oproti dominantnímu ČEZu a RWE jsme levnější téměř o 20 %, průměrně proti trhu o více než 10 %.

Kancelářské, hygienické a drogistické zboží
Ve všech uvedených oblastech jsou cenové podmínky klientů AXIGONU u partnera, spol.  ACTIVA, proti konkurenci výrazně výhodnější. Navíc došlo v posledním měsíci k nárůstu cen u konkurence (např. OFFICE DEPOT) a tak mají klienti AXIGONU podmínky oproti trhu ještě výhodnější. U nejsledovanější položky  – kancelářského papíru – jsou stále ceny našich klientů u ACTIVY absolutně nejlepší na trhu.

Pohonné hmoty
Díky dlouhodobě rostoucím objemům tankování se podařilo pro všechny stávající i nové klienty AXIGONU, využívající tankovací karty Shell, zajistit další slevy - 10% na myti vozů a všechny provozní kapaliny. Ostatní vyjednané podmínky se nemění, stále platí sleva 1Kč/litr PHM pro libovolné množství natankované nafty nebo benzínu, stále platí bezhotovostní úhrada PHM fakturou. Podobné podmínky malým a středním podnikatelům žádná síť čerpacích stanic nenabízí.

Pojištění motorových vozidel
Porovnání pojištění bylo provedeno u několika pojišťoven pro běžné typ vozů (např. Škoda Octavia). U havarijního pojištění i povinného ručení je pojistka od nového partnera AXIGONU, pojišťovny Generali, pro naše klienty nejvýhodnější. U povinného ručení až o 50%, u havarijního pojištění až o 40%.

Informační technologie
Srovnání proběhlo u desítek položek u partnera AXIGONU, společnosti Mironet.cz, a u konkurenčních Alza.cz a CZC.cz - u 95 % položek je nejnižší cena pro klienty AXIGONU v e-shopu Mironetu. Finanční úsporu za zboží v řádu jednotek procent navíc doplňuje široké spektrum výhodných a kvalitních služeb.

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni