Novinky

Sledujeme trh za vás. Průzkum – říjen 2013.

08.11.2013

Jsou podmínky, které jste vyjednali s vašimi dodavateli, stále ještě výhodné? Jak se změnila situace na trhu oproti minulému měsíci? Budou vyjednané podmínky výhodné i za pár měsíců? Opravdu stálo za to, investovat do jednání s dodavateli tolik času a úsilí?

Může podmínky na trhu někdo hlídat a s dodavateli vyjednávat za vás? Jistě, že může, přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON.

Průběžně monitorujeme konkurenceschopnost nabídek ve všech oblastech nákladů, ve kterých přinášíme klientům AXIGONU rozsáhlé výhody. A jaká je situace na přelomu října a listopadu 2013?

Elektrická energie

Ceny se s koncem roku výrazně mění, všichni významní dodavatelé zlevňují a většina z nich již uvádí i konkrétní ceny. Jak jste ale měli možnost zaznamenat již v minulém měsíci, i EPET výrazně snížil ceny elektřiny pro nové i stávající klienty AXIGONU. Výhoda nejnižší ceny na trhu zůstává pro klienty AXIGONU zachována, drží se dokonce na rekordní úrovni 15%, oproti dominantním dodavatelům až 26,8 %. Pro naše klienty při tom stále platí další výhoda, kterou mnozí dodavatelé neposkytují - smlouva na odběr na dobu neurčitou.

Plyn

U odběrů do 63MWh/rok se nabídka AXIGONU díky novým ceníkům zlepšila, výhoda se tak s příchodem topné sezóny ještě zvětšuje. U odběrů v pásmu 63-630MWh se situace oproti minulému měsíci nezměnila, konkurenční výhoda naší nabídky AXIGONU od EPET stále trvá. Uváděnou průměrnou úsporu 10% dosahujeme, i když na trhu s plynem nejsou zdaleka tak velké cenové rozdíly ani výkyvy jako na trhu s elektřinou.

Kancelářské potřeby a drogistické zboží

Ceny dominantních dodavatelů se v průběhu října téměř nezměnily, cenové podmínky klientů AXIGONU u partnera, spol. ACTIVA, zůstávají proti konkurenci stále výrazně výhodnější u drtivé většiny položek. Průměrná úspora dosahovaná klienty AXIGONU oproti tržním cenám narostla v říjnu na 35,5%.

Pohonné hmoty

Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně klesly, nafta o 2,8 % na 35,80 Kč/litr, benzín o 1,7 % na 36,10 Kč – zdroj dat Český statistický úřad. Pro klienty AXIGONU stále platí sleva 1Kč/litr PHM nezávisle na aktuální ceně a pro libovolné natankované množství v síti Shell a Agip v celé ČR. Stále platí také bezhotovostní úhrada PHM fakturou i sleva 10% na mytí vozů a všechny provozní kapaliny.

Pojištění motorových vozidel

Oproti září došlo ke zdražení u pojišťoven Allianz a Česká pojišťovna. Porovnání pojištění bylo provedeno pro běžné typy vozů (např. Škoda Octavia a Fabia). U havarijního pojištění i povinného ručení je pojistka od partnera AXIGONU, pojišťovny Generali, pro naše klienty nejvýhodnější. I když některé pojišťovny nabízejí podobné ceny, jejich pojistky neposkytují klientům zdaleka takové krytí (což by měl být hlavní důvod uzavírání pojistných smluv) a v případě pojistné události pak klienti zaplatí velkou spoluúčast nebo nemají k dispozici potřebné asistenční služby.

Informační technologie

Klienti AXIGONU, kteří nakoupili u našeho partnera, společnosti Mironet, ušetřili i v říjnu nejvíce oproti Alza.cz, úspora byla opět i oproti CZC.cz a dalším e-shopům. Vyhodnocení dosavadní spolupráce v oblasti IT navíc ukazuje dlouhodobou reálnou úsporu klientů AXIGONU na úrovni 3 %, což je v této oblasti dobrý výsledek.

Přepravní služby

Porovnány byly ceny všech významných přepravců komerčních zásilek (balíků) do 50kg – DPD, PPL, Geis, Česká pošta. Služba pro klienty AXIGONU od DPD je výhodná ve všech váhových kategoriích, největší úspory dosahují klienti AXIGONU zejména u zásilek s hmotností přes 5kg, kde sleva proti tržním cenám dosahuje až 75%.

Mobilní volání a data

Na trhu mobilních služeb nedošlo v říjnu z pohledu zákazníků k žádným změnám, ani uskutečněný prodej O2 neměl zatím na koncové služby žádný vliv. Klienti AXIGONU mohou stále dosáhnout oproti běžným neomezeným tarifům Vodafone, O2 nebo T-Mobile slevu až 45 %. AXIGON navíc nabízí u mobilních služeb další výhodu – zkrácený závazek na jeden rok.

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

 

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni