Novinky

Sledujeme trh za vás. Průzkum – srpen 2013.

05.09.2013

Jsou stále podmínky, které jste vyjednali s dodavateli, pro vás výhodné? Opravdu stálo za to investovat do jednání s dodavateli tolik vašeho času a úsilí?  Budou současné podmínky výhodné i za pár měsíců? Co kdyby mohl podmínky na trhu hlídat a s dodavateli vyjednávat někdo za vás? To není podnikatelská pohádka, to je realita pro klienty AXIGONU.

Sledujeme trh za Vás

Průběžně monitorujeme konkurenceschopnost nabídek ve všech oblastech nákladů, ve kterých přinášíme klientům AXIGONU nemalé výhody. A jaká je situace na začátku září 2013?

Elektrická energie

Jako každý měsíc jsme srovnali podmínky dodávek relevantních dodavatelů od ČEZu a RWE až po malé firmy. Produkt AXIGON-KLASIK  partnera EP Energy Trading je u běžného dvoutarifu jednoznačně nejvýhodnější (denní a noční proud, sazba C02d). Oproti dominantním dodavatelům stále přinášíme cenu až o 20 % nižší, průměrně proti trhu klienti AXIGONU ušetří více než 10 %. Navíc zcela bez závazku k minimálním odběrům a na dobu určitou.

Plyn

Na trhu dosud stále platí, že ne všichni dodavatelé účtují odběry nad 63 MWh/rok stejně. U některých „kapacitní složku dodávky“ nahrazuje „platba za odběrní místo“. V důsledku toho dochází ke snížení cen v tomto pásmu. Ceny snižuje i náš partner, spol. EP Energy Trading. V distribuční oblasti RWE nabízíme vůbec nejnižší cenu plynu, v distribuční oblasti E-ON patříme mezi tři nejlevnější dodavatele. I v pásmu do 63MWh/rok  má naprostá většina dodavatelů ceny průběžně vyšší než náš partner EPET, který navíc pro klienty AXIGONU nabízí odběry na dobu neurčitou. Oproti dominantnímu ČEZu a RWE jsme levnější téměř o 20 %, průměrně proti trhu o více než 10 %.

Kancelářské a drogistické zboží

I když některé konkurenční společnosti snížily ceny, jsou stále cenové podmínky klientů AXIGONU u partnera, spol.  ACTIVA, proti konkurenci výrazně výhodnější a to u 99,9% položek.  U nejsledovanější položky  – kancelářského papíru – jsou stále ceny našich klientů u ACTIVY absolutně nejlepší na trhu. Průměrná úspora dosahovaná klienty AXIGONU oproti tržním cenám byla v srpnu 33%.

Pohonné hmoty

Ceny PHM se meziměsíčně téměř nezměnily (červenec – 36,81 Kč/l, srpen 36,67 Kč/l – zdroj dat Český statistický úřad). Pro klienty AXIGONU stále platí sleva 1Kč/litr PHM nezávisle na aktuální ceně PHM, pro libovolné natankované množství v síti Shell a Agip v celé ČR. Stále platí také bezhotovostní úhrada PHM fakturou i sleva 10% na myti vozů a všechny provozní kapaliny. Podobné podmínky malým a středním podnikatelům žádná síť čerpacích stanic nenabízí.

Pojištění motorových vozidel

Porovnání pojištění bylo opět provedeno u několika pojišťoven pro běžné typy vozů (např. Škoda Octavia). U havarijního pojištění i povinného ručení je pojistka od partnera AXIGONU, pojišťovny Generali, pro naše klienty nejvýhodnější. U povinného ručení až o 50%, u havarijního pojištění až o 40%. Výhodou pro klienty AXIGONU jsou i mnohdy vyšší limity pojistného plnění nebo nižší spoluúčasti.

Informační technologie

Srovnání reprezentativního vzorku desítek položek u partnera AXIGONU, společnosti Mironet.cz, a u hlavních konkurentů - Alza.cz a CZC.cz – ukázalo, že u 99,8 % položek je cena pro klienty AXIGONU v e-shopu Mironetu nižší než u konkurence.

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni