Novinky

Sledujeme trh za vás. Průzkum – září 2013.

10.10.2013

Jsou stále podmínky, které jste vyjednali s vašimi současnými dodavateli, opravdu výhodné? Stálo za to investovat do jednání s dodavateli tolik času a úsilí?  Budou vyjednané podmínky výhodné i za pár měsíců? Co kdyby mohl podmínky na trhu hlídat a s dodavateli vyjednávat někdo za vás? To není podnikatelská pohádka, to je realita pro klienty AXIGONU.

Průběžně monitorujeme konkurenceschopnost nabídek ve všech oblastech nákladů, ve kterých přinášíme klientům AXIGONU rozsáhlé výhody. A jaká je situace na přelomu září a října 2013?

Elektrická energie

Opět jsme srovnali podmínky dodávek elektřiny od všech relevantních dodavatelů, včetně malých méně známých firem. Produkt AXIGON-KLASIK  partnera EP Energy Trading je u běžného dvoutarifu stále jednoznačně nejvýhodnější (denní a noční proud, sazba C26d) a to i při zvážení avizovaného poklesu cen dominantních dodavatelů. Náš partner EPET totiž již nyní nabízí podmínky odběru, které ostatní avizují až na příští rok. Průměrně proti trhu klienti AXIGONU v září ušetřili téměř 16 %. Navíc stále dodáváme zcela bez závazku k minimálním odběrům a na dobu neurčitou.

Plyn

Stále platí, že ne všichni dodavatelé účtují odběry nad 63 MWh/rok stejně. Cenová výhoda našich klientů, kdy „kapacitní složku dodávky“ nahrazuje levnější „platba za odběrní místo“, tak stále přetrvává. Vůbec nejnižší cenu plynu přinášíme v distribuční oblasti RWE. Výhledově avizuje většina dodavatelů zvyšování cen, pro klienty AXIGONU zůstanou výhodné ceny i v době topné sezóny zachovány.

Kancelářské a drogistické zboží

Ceny dominantních dodavatelů se v průběhu září nezměnily, cenové podmínky klientů AXIGONU u partnera, spol.  ACTIVA, zůstávají proti konkurenci výrazně výhodnější u 99,9% položek. V některých položkách nabízejí podobné ceny některé nově vzniklé papírenské e-shopy, ovšem bez dopravy zdarma a bez možnosti platby fakturou. Průměrná úspora dosahovaná klienty AXIGONU oproti tržním cenám byla v září 33,3%.

Pohonné hmoty

Ceny PHM meziměsíčně mírně klesly, (srpen 36,67 Kč/l, září 36,53 Kč/l – zdroj dat Český statistický úřad). Pro klienty AXIGONU stále platí sleva 1Kč/litr PHM nezávisle na aktuální ceně PHM, pro libovolné natankované množství v síti Shell a Agip v celé ČR. Stále platí také bezhotovostní úhrada PHM fakturou i sleva 10% na mytí vozů a všechny provozní kapaliny.

Pojištění motorových vozidel

Porovnání pojištění bylo opět provedeno u několika pojišťoven pro běžné typy vozů (např. Škoda Octavia a Fabia). Ne všechny pojišťovny ale vystupují vůči klientům otevřeně a veřejně komunikují svoje ceny, srovnání je v této oblasti proto pouze orientační. U havarijního pojištění i povinného ručení je pojistka od partnera AXIGONU, pojišťovny Generali, pro naše klienty nejvýhodnější, AXIGON totiž nezatěžuje klienty, na rozdíl od makléřů pojišťoven, velkými zprostředkovatelskými provizemi. U povinného ručení jsme v září uzavírali pojistné smlouvy až o 45% levněji, u havarijního pojištění až o 40% levněji oproti průměrné tržní ceně. Důležitou výhodou pro klienty AXIGONU jsou i mnohdy vyšší limity pojistného plnění, četné asistenční služby a srozumitelnost pojistného produktu.

Informační technologie

Srovnání reprezentativního vzorku 40ti položek u partnera AXIGONU, společnosti Mironet.cz, a u hlavních konkurentů - Alza.cz a CZC.cz – ukázalo, že u 99,9 % položek je cena pro klienty AXIGONU v e-shopu Mironetu nižší než u konkurence. Nejdražším dodavatelem je Alza.cz.

Přepravní služby

Porovnány byly ceny všech významných přepravců komerčních zásilek (balíků) do 50kg – DPD, PPL, Geis, Česká pošta. Služba pro klienty AXIGONU od DPD je výhodná ve všech váhových kategoriích, největší úspory dosahují klienti AXIGONU zejména u zásilek s hmotností přes 5kg, kde sleva proti tržním cenám dosahuje až 75%.

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni