Novinky

Sledujeme vývoj trhu za vás. Průzkum – leden 2014.

10.02.2014

 

Jsou podmínky, které jste vyjednali s vašimi dodavateli, stále ještě výhodné? Změnila se situace na trhu oproti minulému měsíci? Budou vyjednané podmínky výhodné i příští měsíc? Opravdu je třeba, investovat do jednání s dodavateli tolik času a úsilí?

Mohl by podmínky na trhu někdo hlídat a s dodavateli vyjednávat za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON.

Průběžně monitorujeme podmínky ve všech oblastech nákladů, ve kterých přinášíme klientům AXIGONU výhody. A jaká je situace na začátku února 2014?

Elektrická energie

Po hektickém snižování cen koncem roku 2013 se v průběhu ledna situace stabilizovala, „cenová válka“ skončila. Rozdíly mezi menšími dodavateli jsou minimální a i stále vyšší ceny u dominantních dodavatelů již nejsou vyšší o tolik, o kolik bývaly v roce 2013 (aktuálně max. o 23%). Přes uvedené snížení cenové hladiny se AXIGONU stále daří ve spolupráci s EP Energy Trading udržovat reálnou úsporu klientů proti trhu o 10% s tím, že nabídka AXIGONU patří mezi 3 nejlevnější dodavatele. Pro naše klienty při tom stále platí výhoda odběrů na dobu neurčitou, kterou ani v dnešní vysoce konkurenční situaci mnozí dodavatelé stále neposkytují.

Plyn

Téměř všichni dodavatelé zachovali v průběhu ledna ceny na úrovni konce roku 2013. Další změny očekáváme spolu s koncem topné sezony ve druhém kvartálu 2014. Situaci budeme ale i tak stále monitorovat. Klienti AXIGONU aktuálně dosahují průměrnou úsporu proti trhu ve výši 10%.

Kancelářské potřeby a drogistické zboží

Ceny dominantních dodavatelů se v průběhu ledna téměř nezměnily. Na trhu se objevují nové e-shopy, které však nabídce partnera AXIGONU, spol. ACTIVA, nekonkurují ani cenou ani kvalitou poskytovaných služeb. Průměrná úspora dosahovaná klienty AXIGONU oproti tržním cenám byla v lednu na úrovni 31,09 %.

Pohonné hmoty

Ceny pohonných hmot se na trhu meziměsíčně téměř nezměnily. Cena nafty se z prosincových 36,59 Kč / litr zvýšila o +0,03 Kč, Cena benzínu se z prosincových 36,22 Kč / litr zvýšila o +0,04 Kč (zdroj dat Český statistický úřad). Pro klienty AXIGONU stále platí sleva 1Kč/litr PHM nezávisle na aktuální ceně a pro libovolné natankované množství v síti smluvních partnerů v celé ČR včetně dalších poskytovaných výhod.

Pojištění motorových vozidel

Oproti loňskému roku došlo ke zdražení téměř u všech pojišťoven. U havarijního pojištění i povinného ručení je pojistka od partnera AXIGONU, pojišťovny Generali, pro naše klienty stále nejvýhodnější. Podle aktuálních kalkulací (příklad Škoda Octavia a Fabia) dosahujeme průměrné úspory 35 %. Na trhu se ojediněle vyskytují i cenově srovnatelné pojistky jiných pojišťoven, které ovšem  neposkytují stejně kvalitní pojistné krytí.

Informační technologie

Klienti AXIGONU, kteří nakoupili u našeho partnera, společnosti Mironet, ušetřili i v lednu nejvíce oproti Alza.cz, úspora byla dosažena i oproti dalším velkým e-shopům (CZC.cz).

Přepravní služby

Na trhu přepravních služeb nedošlo v lednu k žádným podstatným změnám, ceny se nezměnily (na stejné výši zůstal díky téměř konstantním cenám PHM např. i palivový příplatek).

Mobilní volání a data

Nastává vhodná doba na změnu operátora a využití výhod spolupráce AXIGONU a spol. Vodafone. Hlavní změnou na trhu mobilních služeb je platnost novely zákona o mobilních komunikacích, resp. její praktické naplnění, ke kterému reálně dochází právě až v lednu 2014. Za změnu operátora již zákazníci mohou nově zaplatit jen pětinu nedoplacené částky ze stávající smlouvy, konec je také automatickému prodlužování smluv. Pro klienty AXIGONU podobná omezení neplatila ani v minulosti. Dosahovaná úspora je oproti běžným neomezeným tarifům O2, T-Mobile (ale i standardní nabídce Vodafone) až 45 %.

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni