Novinky

Sledujeme vývoj trhu za vás. Průzkum - únor 2014.

07.03.2014

 

Opravdu je třeba investovat do jednání s dodavateli tolik času a úsilí? Jsou podmínky, které jste vyjednali s vašimi dodavateli, stále ještě výhodné a budou výhodné i příští měsíc?

Mohl by podmínky na trhu někdo hlídat a s dodavateli vyjednávat za vás? Jistě, že mohl. Přesně takové služby poskytuje svým klientům AXIGON.

Průběžně monitorujeme podmínky na trhu ve všech oblastech, ve kterých přinášíme klientům AXIGONU výhody. A jaká je situace na začátku března 2014?

Elektrická energie

Situace zůstává po lednové stabilizaci i v únoru 2014 beze změny. Rozdíly v cenách mezi menšími dodavateli jsou stále minimální, ceny dominantních dodavatelů jsou vyšší o maximálně 23 %. I při malých rozdílech v cenách jednotlivých dodavatelů se AXIGONU stále daří ve spolupráci s EP Energy Trading udržovat reálnou úsporu klientů proti trhu na úrovni 10 % s tím, že nabídka AXIGONU patří jako doposud mezi nejlepší na trhu.

Plyn

Dle očekávání nedošlo během února 2013 ani u cen planu téměř k žádným změnám. Změny očekáváme až s koncem topné sezony ve druhém kvartálu 2014. Klienti AXIGONU aktuálně dosahují průměrnou úsporu proti trhu ve výši 8 %.

Kancelářské potřeby a drogistické zboží

Ceny kancelářských potřeb se v průběhu února u ACTIVY nezměnily, u Office Depot a Papery se změnily jen minimálně. Drobné e-shopy jsme pro omezený rozsah služeb i sortimentu z monitoringu tentokrát vynechali, budeme ho zařazovat jen příležitostně. Průměrná úspora dosahovaná klienty AXIGONU oproti tržním cenám zůstala v únoru na nezměněné úrovni 31,09 %.

Pohonné hmoty

Ceny pohonných hmot na trhu meziměsíčně mírně poklesly. Cena nafty z lednových 36,62 Kč / litr klesla na 36,52 Kč / litr, cena benzínu z lednových 36,26 Kč / litr klesla na 36,18 Kč / litr (zdroj dat Český statistický úřad).

Nabídka výhodného tankování pro klienty AXIGONU se podstatně rozšiřuje. Novinkou je sleva i v nejlevnějších sítích (PapOil, ONO, Tesco, atp.) nebo možnost tankovat na všech stanicích Shell za stejnou výhodnou cenu. Detailní informace o těchto novinkách naleznete na stránkách tankovacích karet.

Pojištění motorových vozidel

Oproti lednu došlo u většiny sledovaných pojišťoven ke zlevnění havarijního pojištění, mírně zdražila pouze Allianz. Pokles cen svědčí o pokračujícím konkurenčním boji na trhu zejména u pro pojišťovny lukrativnějšího havarijního pojištění. Ke snížení cen došlo pochopitelně i u našeho partnera, pojišťovny Generali. Pro klienty AXIGONU jsou tak podmínky stále nejvýhodnější na trhu, i když dosahovaná úspora oproti konkurenčním nabídkám poklesla z lednových 35 % na 34 %.

Informační technologie

Situace na trhu IT byla v únoru dynamická s velkým rozptylem cen u jednotlivých výrobků. Celková cena vzorového nákupního koše vychází jako obvykle u všech sledovaných dodavatelů velmi podobně s tím, že u našeho partnera, společnosti Mironet, bylo oproti trhu dosaženo úspory ve výši 1,3 %.

Přepravní služby

Na trhu přepravních služeb nedošlo v lednu k žádným podstatným změnám, ceny se nezměnily (na stejné výši zůstal díky téměř konstantním cenám PHM např. i palivový příplatek).

Pro klienta AXIGONU je k dispozici nový partner, společnost Geis, díky níž mohou přepravovat zásilky v ČR i na Slovensko s průměrnou úsporou 36,5 %.

Mobilní volání a data

Ceny mobilního volání se meziměsíčně nezměnily. Novinkou, často propagovanou všemi operátory, je mobilní internet pro notebooky a další mobilní zařízení. Ceny se pohybují od několika set až do 757 Kč měsíčně, většinou jsou tarify omezeny takzvaným FUP, tedy množstvím přenesených dat. Pro klienty AXIGONU podobná omezení neplatí. I k velmi levným tarifům pro mobilní volání (úspora až 45 %) je k dispozici od Vodafonu za 413 Kč měsíčně mobilní internet zcela bez omezení přenesených dat.

Bankovní služby

Od tohoto měsíce začínáme nově sledovat i ceny a „kvalitu“ bankovních účtů pro podnikatele. První informace očekávejte hned v následujícím monitoringu za březen 2014.

Vy podnikáte, my se staráme.
Váš AXIGON

Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni